Aloes jest nie tylko wyjątkowo zdrowym produktem. Aloes możesz kupić dosłownie wszędzie, może również uprawiać go u siebie w domu! Jeżeli jednak chcesz uprawiać aloes w domu, musisz pamiętać, żeby od czasu do czasu podlewać go, wystawiać na słońce oraz nawozić!
Uprawiając własny aloes masz pewność, że jest to produkt w 100% naturalny. Jeżeli jednak nie miałaś styczności z tą rośliną, to musisz wiedzieć, że jest to roślina małych, szerokich liściach które są wypełnione żelem, który możesz łatwo zebrać w celach zdrowotnych.
Alternatywnie możesz przełamać liść aloesu i bez problemu wyciśniesz z niego sok. Aby dokładniej przybliżyć Tobie to ziele, warto poznać jego walory lecznicze. Aloes możesz stosować wewnętrznie oraz zewnętrznie.
Zewnętrzne zastosowanie aloesu
- Leczy trądzik i wypryski
- Minimalizuje wrzody oraz inne nieprawidłowości skóry
- Pomocny przy oparzeniach
- Zwalcza objawy ukąszeń oraz swędzenie
- Nawilża skórę
- Wypełnia zmarszczki
- Leczy rany
- Służy jako odżywa lub szampon przeciw wypadaniu włosów
- Jest idealnym żelem do golenia
Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.
Wewnętrzne zastosowanie aloesu
- Zwiększa odporność organizmu
- Redukuje poziom cukru we krwi
- Zapobiega zaburzeniom układu trawiennego (wzdęcia, zaparcia, zapalenie okrężnicy, łagodzi bóle żołądka)
- Zwalcza zgagę i niestrawność
- Poprawia pracę serca oraz jakość krwi
- Dba o zdrowe dziąsła
- Zmniejsza ryzyko zapalenia stawów
- Wpływa pozytywnie na drogi moczowe
- Wspiera produkcję białych krwinek
Aloes jest rośliną pochodzącą z Afryki Północnej. Już w egipskich papirusach odnotowano pierwsze jego użycie. To właśnie tam przedstawiono ebers (nazwa aloesu w papirusach) w dwunastu różnych przepisach jako sposób wykorzystania aloesu na różne dolegliwości i problemy zdrowotne.
Od tego czasu aloes stał się bardzo ważnym produktem leczniczym na liczne choroby i dolegliwości w medycynie tradycyjnej oraz alternatywnej.
Wniosek i wskazówka: unikaj sztucznych oraz chemicznych leków, jak najszybciej zacznij korzystać z dobrodziejstw aloesu oraz płynących z niego wartości zdrowotnych.
Dla osób które są zainteresowane posadzeniem aloesu, muszą wiedzieć, że nie jest to wymagająca roślina w uprawie. Aloes nie lubi częstego podlewania, a więc podlewamy ją stosunkowo rzadko. Aloes jest jednak rośliną uwielbiającą ciepło i promienie słoneczne. Wystarczy, że postawisz ją na parapecie po słonecznej stronie domu.
Warto dodać, że w naszych warunkach jest to roślina, która również jest w stanie przetrwać. Musisz pilnować, aby zimą temperatura w pomieszczeniu nie spadła poniżej 10 stopni, a latem nie była wyższa niż 25 stopni.
Pamiętaj, że aloes wyhodowany we własnym domu daje Ci gwarancję, że jest to produkt w 100% naturalnego, organicznego pochodzenia!
Zostaw komentarz